Ekofabryka – wielkie otwarcie nowej inwestycji Fabryki Kart

Ekofabryka – wielkie otwarcie nowej inwestycji Fabryki Kart

Z dumą informujemy, że już 4 września 2020 roku rusza innowacyjna ekofabryka —  najnowsza inwestycja Fabryki Kart – firmy z ponad siedemdziesięcioletnim doświadczeniem w produkcji kart do gry i gier planszowych.
Jest to przełomowa dla branży i pierwsza na świecie fabryka, która może zaoferować swoim klientom produkcję planszówek przyjaznych środowisku.

Ekofabrykę wybudowaliśmy zgodnie z normami certyfikatu BREEAM, czyli najczęściej stosowanej metody w Europie, pozwalającej ocenić budynek pod kątem ekologiczności.  Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie w nowej inwestycji zastosowaliśmy szereg ekologicznych rozwiązań m.in.: gazowe pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne, a w instalacjach sanitarnych – wody opadowe.

 

Nowoczesny budynek ekofabryki stanął w podkrakowskiej strefie ekonomicznej w Podłężu koło Niepołomic. Razem z dotychczasowym budynkiem, do którego firma przeniosła się z Krakowa w 2014 roku, to 14 500 m2 powierzchni produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem administracyjno-biurowym biurowej. To również nowe etaty, a w tej chwili firma zatrudnia już ponad 200 osób.

 

Dzięki ekofabryce możemy z pełną odpowiedzialnością zaproponować naszym klientom – wydawcom gier z całego świata – produkcję gier przyjaznych środowisku. To nie tylko odpowiedź na światowy trend, a przede wszystkim szansa, by nasi Klienci mogli wesprzeć działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Wybierając produkcję w wariancie ecofriendly otrzymują od nas certyfikat i możliwość oznaczenia swoich gier logiem Ecofriendly Game.

 

Eko oferta to możliwość wyboru pomiędzy tradycyjnymi a ekologicznymi komponentami, surowcami oraz rozwiązaniami. Dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom wydawcy mogą pokazać swoim klientom, że środowisko jest dla nich ważne.

 

Wiemy, że wszystkie małe kroki, które podejmujemy jako firma, z czasem przyniosą duże zmiany, które wpłyną pozytywnie na środowisko naturalne. Naszym celem jest zmienianie rzeczywistości na lepsze. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele dobrego dla naszej planety.