Gry jako recepta na jesienne, deszczowe wieczory

Gry jako recepta na jesienne, deszczowe wieczory

 

 

Kto nie zna piosenki “W czasie deszczu dzieci się nudzą” Kabaretu Starszych Panów. Jednak jej słowa wcale nie muszą być prawdą! Niezależnie od tego, czy za oknem mżawka, kapuśniak czy oberwanie chmury, wcale nie trzeba popadać w chandrę, a nuda nie musi kojarzyć się z długimi jesiennymi wieczorami. Zarówno najmłodszym, jak i starszym. I to bez włączania telewizora, ani surfowania po sieci dla zabicia czasu. Pora odkurzyć zapomniane planszówki lub zaopatrzyć się w nowe, przypomnieć sobie gry karciane i można spędzić całą rodziną oraz z przyjaciółmi wspaniały czas w swoim, doborowym towarzystwie!

 

 

Gry planszowe – aby godziny minęły jak minuty

 

Gdy za oknem pada, a temperatura nie zachęca do zabaw na zewnątrz, warto sięgnąć po gry planszowe. Praktycznie każdy dorosły w dzieciństwie grał w planszówki. Niestety wraz z wiekiem zaczyna się zapominać o tym, jak wiele radości potrafią one dawać. Mimo tego że kojarzą się głównie z dziećmi, mogą również stanowić pretekst dla dorosłych do spotkania się we wspólnym gronie. Gry towarzyskie jak “Kim jest Janusz?” to pretekst do rozgrzania chłodnej jesiennej atmosfery dobrym humorem. “Ego” pozwoli ci poznać swoich znajomych jeszcze lepiej, bez tematów tabu, a z “Ego Family” będziesz miał okazję porozmawiać z rodziną o sprawach, które umykają wam w ciągu dnia. Jeśli czujesz w sobie żyłkę przedsiębiorcy, sprawdzisz się w “Anty-monopoly”. A to tylko kilka spośród setek gier towarzyskich, dzięki którym czas będzie płynął szybciej gdy za oknem będą spadać ostatnie jesienne liście.

 

 

Gry karciane – aby jesień szybko minęła

 

Poker, pasjans, wojna czy makao to tylko kilka spośród setek, jeśli nie tysięcy gier karcianych przy których można spędzać długie deszczowe wieczory. Każdy region Polski ma swoje gry. Jednak klasyczne zestawy kart to nie wszystko. Prawdziwą gratką dla dzieciaków będą karty z bohaterami ich ulubionych bajek. Chłopcy spędzą długie godziny przy zestawach z filmu Auta, a dziewczynkom spodoba się tematyczna talia z księżniczkami Disneya. Wilki morskie odnajdą swoje ulubione frachtowce oraz szkuty na pirackich kartach “Korsar”, a pasjonaci gotowania będą mogli dodatkowo podpatrzeć smakowite przepisy w talii tematycznej “Przepisy kulinarne”.

Z grami towarzyskimi nuda przestaje istnieć. Ich szeroki wybór pozwala dobrać je w taki sposób, aby czas płynął szybciej podczas deszczowych, jesiennych wieczorów. Wystarczy dobre towarzystwo, ciepła herbata i długie godziny świetnej zabawy czekają!