„I Ty zostaniesz Napoleonem”…czyli zalety gier strategicznych

zalety planszowych gier strategicznych

„I Ty zostaniesz Napoleonem”…czyli zalety gier strategicznych

Nawet najwięksi stratedzy których znamy z kart historii, jak Napoleon, Churchill czy Roosevelt, musieli jakoś rozwijać swoje umiejętności strategiczne. Talent do planowania i podejmowania przemyślanych decyzji przydaje się na każdym kroku, nie tylko podczas działań na froncie. I może trudno w to uwierzyć, ale strategiem możemy zostać nawet podczas najbardziej zwyczajnych wydawać by się mogło czynności. W sklepie planując co kupić na obiad, wodząc palcem po mapie rozważając wakacyjne plany, czy przymierzając się do przeorganizowania przestrzeni w domu. A jak inaczej ćwiczyć w sobie stratega, jeśli nie z pomocą gier strategicznych?

 

 

Mali stratedzy, czyli gry strategiczne które bawią i uczą

 

Grami planszowymi można przy odrobinie chęci zainteresować nawet najbardziej rozbrykanego szkraba. Bez obaw, po kilku partiach strategicznej rozgrywki nie ruszy na podbój sąsiednich państw. Może się za to nauczyć kilku przydatnych rzeczy oraz rozwinąć szereg potrzebnych w dalszym życiu umiejętności. Jak chociażby jak współpracować z kolegami i koleżankami, samodzielnego podejmowania decyzji, czy koncentracji na celu. Gry planszowe, nie tylko strategiczne to również wspaniała rozrywka, w której mogą uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny, niezależnie od wieku.

 

 

Więksi stratedzy, czyli dobra zabawa z planszówkami

 

A co z dorosłymi? Czy oni również mogą rozwijać koncentrację, czy działanie w zespole z pomocą gier strategicznych? Jak najbardziej! Niezależnie od tego tego ile masz lat, wciąż możesz poprawiać swoje umiejętności logicznego myślenia. Gry strategiczne to pożywka dla naszego umysłu i dobra zabawa niezależnie od wieku. Ponadto planszówki to dobry pomysł także na firmowe spotkania. Zdrowa konkurencja na planszy przyczynia się do tworzenia więzów wewnątrz zespołu i trwalszych relacji między współpracownikami. Jednak granie to nie wszystko. Jeśli szukasz dodatkowych wyzwań, sam możesz zaprojektować własną grę strategiczną. Produkcja gier planszowych stała się w przeciągu kilku ostatnich lat dużo łatwiejsza i jest na wyciągnięcie ręki praktycznie każdego z nas. Fabryka Kart jest w stanie przygotować komponenty do gier planszowych na podstawie twojego projektu. Planszówka według twojej koncepcji może okazać się świetnym prezentem, a tworząc pomysł na nią razem ze swoimi dziećmi, lub współpracownikami będziesz się świetnie bawił.

 

Czy wymienione wcześniej zalety gier strategicznych wyczerpują kompletnie temat ich pozytywnego wpływu na grających? Oczywiście, że nie. Jest ich dużo więcej, równie korzystnych zarówno dla umysłów młodszych i starszych. Przede wszystkim jednak gry planszowe i strategiczne planszówki to dobra zabawa. Nie wierzysz? Zasiądź przed planszą z rodziną lub przyjaciółmi i przekonaj się na własnej skórze. Nie masz nic do stracenia, a wyłącznie do zyskania.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak, krok po kroku, wyprodukować własną grę strategiczną, zapraszamy do lektury: https://www.fabryka-kart.eu/jak-stworzyc-wlasna-gre-planszowa-lub-karciana/