Magia, tajemnica, brawura, przygoda. W czym tkwi fenomen gier fantasy?

gry fantasy planszowki i karcianki

Magia, tajemnica, brawura, przygoda. W czym tkwi fenomen gier fantasy?

Karcianki, gry wideo, planszówki. Rozgrywki fantasy przybierają różne formy. My uwielbiamy każdą z nich, ale w szczególności gry planszowe oraz karciane. Powodów jest wiele. Wciągająca rozgrywka, bajeczne światy, niesamowite historie to tylko jedne z nich. Jeśli nigdy nie miałeś okazji sprawdzić czym są gry fantasy, to być może najwyższa pora na nadrobienie zaległości. Nie będziesz żałować, obiecujemy!

 

Karcianki i planszówki dla każdego

 

Gry karciane oraz planszowe mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Ale nie tylko dziecka! Dorośli również mogą czerpać z nich dla siebie wiele, przy okazji rozwijając swoje horyzonty. Zarówno ci młodsi, jak i starsi mogą kształtować z ich pomocą umiejętność współpracy, skuteczność procesów decyzyjnych, czy koncentracji. A to tylko kilka z nich! Przede wszystkim jednak karcianki oraz planszówki to świetna zabawa, w której może uczestniczyć i dobrze się bawić cała rodzina, lub grupa przyjaciół.

 

 

Dla kogo gry fantasy?

 

Nie każdy jest miłośnikiem fantasy. Jednak nie trzeba nim być, żeby czerpać przyjemność z gier fantasy (chociaż to pomaga). I mimo tego, że dla fanatyków “Władcy Pierścieni”, czy “World of Warcraft”, zagłębienie się w świat wykreowany na potrzeby gry może być równie ważne co sama gra, to wcale nie trzeba znać go na wylot, by dobrze się bawić. Sam proces podczas którego konkurujesz ze swoimi przyjaciółmi o zwycięstwo, potrafi wzbudzić uczucie podekscytowania.

 

 

Nieskończone światy gier fantasy

 

Gry, książki, seriale i filmy fantasy mają najbardziej zagorzałych fanów na świecie. Potrafią oni jednym tchem potrafią wymienić wszystkie krainy ze swojej ulubionej książki, lub rody z serialu. Gry fantasy są ważną częścią ich fanowskiego życia. Często spotykają się w swoim towarzystwie podczas konwentów, tylko po to, żeby w swoim towarzystwie móc odbyć kilka rozgrywek w ulubione gry.  To właśnie oni najwięcej przyjemności będą czerpać z planszówek lub karcianek fantasy. Dobre gry z tego gatunku potrafią wciągnąć uczestników swoimi światami na długie godziny. Mają one w tym przypadku przewagę nad filmami, czy książkami, ponieważ pozwalają stać się częścią fantastycznego świata. Można poczuć się jak elf, albo ork, potężny wojownik, lub początkujący mag. Wystarczy odrobina wyobraźni i chwila wolnego czasu.

 

 

Produkcja gier planszowych i karcianych

 

Równie dużo radości co samo granie w gry fantasy, może dać stworzenie takiej gry samodzielnie. Produkcja gier planszowych, czy też produkcja kart do gry może okazać się ciekawym wyzwaniem dla zapalonego fana planszówek i karcianek. Projektowanie wzorów które pojawią się na kartach oraz planszach, tworzenie własnych magicznych światów, czy opisywanie zasad w nich panujących, może być niezwykłą przygodą samą w sobie. Pomyśl tylko ile radości będzie sprawiać ci gra, której świat stworzyłeś od podszewki, którego jesteś stwórcą.

 

Czy masz już swoją drużynę? Jeśli nie, to najwyższa pora żeby ją zebrać i ruszyć do fantastycznych krain na poszukiwanie przygód. Wybraliście już swoją grę?