Wehikuł czasu na planszy, czyli dlaczego warto grać w gry historyczne?

gry historyczne

Wehikuł czasu na planszy, czyli dlaczego warto grać w gry historyczne?

Gry planszowe, chociaż pierwotnie stanowiły jedynie formę rozrywki i służyły do uatrakcyjnienia spotkań towarzyskich, obecnie są czymś więcej niż tylko alternatywą od spędzenia czasu wolnego ze znajomymi i rodziną. Współczesne gry planszowe i karciane idą o krok dalej – są stworzone tak, aby nie tylko bawić, ale też poszerzać nasze horyzonty i pomóc zdobywać nowe umiejętności. Każdy rodzaj planszówki ma inne zadanie – gry strategiczne rozwijają zdolność logicznego myślenia, gry fantasy uczą kreatywności, imprezowe mają za zadanie integrować, a historyczne teoretycznie jedynie poszerzać wiedzę i edukować. Tak naprawdę, gry historyczne mają w sobie znacznie więcej! Nie wierzysz? Przekonaj się, jaką w sobie tajemnice skrywają!

 

 

Gry historyczne, jako ciekawy sposób na naukę historii

 

Nauka historii często staje się dla dzieci nieprzyjemnym obowiązkiem, przez co młodzi niechętnie biorą się za książki czy filmy o tej tematyce. Nic w tym dziwnego, bo ogrom dat, wydarzeń i postaci historycznych sprawia, że nauka tej dziedziny jest trudna, a zdobyta wiedza szybko idzie w niepamięć. Jednak, gdy już zagłębimy się w dawny świat, okazuje się, że potrafi on zainteresować bardziej niż niejedna fantastyczna historia! Warto więc przełamać niechęć i odkryć inne metody poznawania przeszłości. Właśnie tu idealnie sprawdzą się gry historyczne, które swoją fabułą potrafią wciągnąć w swój niezwykły świat, i to nie tylko najmłodszych!

 

 

Znajdź swoje miejsce w historii

 

Obrona Westerplatte, budowanie piramid w starożytnym Egipcie, odkrywanie świata z Krzysztofem Kolumbem, czy walka o produkty w PRL-owskiej kolejce – to tylko niektóre zdarzenia, których możemy być częścią. Niezależnie od tego, czy wolisz czasy faraonów, głębokie średniowiecze czy tematykę wojenną, gama gier historycznych jest tak duża, że bez problemu znajdziesz pozycję dla siebie! A do tego nie trzeba być orłem z historii, by dobrze się przy tym bawić. Wystarczy odrobina chęci i dobre towarzystwo, a gra historyczna porwie na długie godziny do swojego magicznego świata. Po kilku rozgrywkach wiedza o historii sama zaczyna wchodzić do głowy, a gracz stanie się specem w danej tematyce. Jednak odkrywanie świata na nowo, poznawanie postaci i rozwiązywanie tajemnic dawnych dziejów, to nie wszystko, co nam oferują! Jest tego znacznie więcej..

 

 

Coś więcej niż tylko historia

 

W zależności od tego, po jaki tytuł sięgniesz, możesz rozwinąć różne umiejętności przydatne także w codziennym życiu. Tło historyczne jest najważniejszym elementem takiej gry, ale każda z nich zawiera też elementy pochodzące z innych rodzajów planszówek. Właśnie dzięki temu, w zależności od tego, jaki tytuł wybierzecie, oprócz poszerzania wiedzy, możecie rozwinąć swoje umiejętności strategicznego i logicznego myślenia, pobudzić kreatywność, ćwiczyć zręczność, taktyczne myślenie, czy szybkie zapamiętywanie. Poza tym gry historyczne łączą pokolenia i sprawdzają się jako ciekawa rozrywka zarówno dla grupy przyjaciół, jak i dla całej rodziny!
Magiczny świat historii pokazywany za pomocą ciekawej rozgrywki zdobywa coraz większą rzeszę fanów. I nikogo to nie dziwi, bo historyczne gry planszowe to nie tylko ogromna dawka wiedzy, ale też świetna zabawa z rodziną i przyjaciółmi! Znajdź dopasowaną do siebie grę i przekonaj się, jak wiele radości ona może zaoferować!